ElitNET Bilişim İletişimTelefon  0850 500 21 91

Mobil Uygulamamız

Yardım

Uzaktan Bağlantı Desteği

Bazı durumlarda destek yetkilimiz uzaktan sizin bilgisayarınıza bağlanarak size çözüm sunabilir.

Bu işlem için aşağıdaki resime tıklayak gerekli programı bilgisayarınıza indirin.

(Kullanılan program Teamviewer' dır. Bu zaten varsa tekrar yüklemenize gerek yok)

Programı çalıştırdıktan sonra ekranda çıkan ID numarasını bize iletmeniz yeterli olacaktır.

GÜVENLİK UYARISI : İşlem bittikten sonra programı kapattığınız taktirde artık sizin bilgisayarınıza erişmemiz mümkün olmayacaktır. Başka bir sefer yine bağlanmamız gerektiğine program size yeni bir ID üretecektir ve bu ID numarasını bize söylemediğiniz sürece bağlantı kurmamız mümkün değildir.

Typo3 Giriş

Tüm Sitelerimizde içerik yönetim sistemi olarak TYPO3 kullanılmaktadır. Sitenizi güncellemek için aşağıdaki adımları takip edin ;

 1. Size giriş yolu, kullanıcı adı ve şifreler gönderilecektir.
 2. Verdiğimiz giriş yolu ile ekranda kullanıcı adı ve şifresi soracaktır. Size verdiğimiz kullanıcı adı ve şifrenizi bu alana yazın. (ekran görüntüsü yandadır)

Typo3 Siteye Haber Ekleme

Typo3 Siteye Haber Ekleme

Şifreler girildikten sonra çıkan ekran aşağıdaki (Resim1) gibidir. Sitenize haber ekleyebilmek için aşağıdaki adımları sıra ile uygulayın.

 1. Sol menüden List seçilir.
 2. Ekrana bir sütun daha gelecek bu sütunda sitenizin sayfaları ve en allta haber klasörü olacaktır. (Resim2)
 3. Haber Klasörünü tıklayın.
 4. Ekrana haberler listesini oluşturacağınız sütun açılacaktır.(Resim3)
 5. Haberlerin listelendiği bu bölümde, Başlık yazan yerin yanında yeni kayıt ekleme  ikonuna basın.
 6. Ekrana Haber başlığını, metni ve resmini yükleyeceğiniz alanlar çıkacaktır.(Resim4)
 7. İlgili alanları doldurduktan sonra en önemli konu haberin yayına alınması. Bunun için başlığın altında sakla (hide) sekmesini kaldırın.(Resim5)
 8. Haber Başlığının üstünde disket şeklinde kaydet, kaydet & sayfayı göster ve kaydet/kapat seçeneklerinden kaydet/kapatı tıklayın.(Resim6)
 9. Siteniz hemen yayında göremeyebilirsiniz bunun için son adım olarak ön belleğin temizlenmesidir. Kaydet/Kapat yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki  işaretine basılır.
 10. Sitenizde kontrol etmek için adres çubuğuna site adresinizi yazıp hala göremiyorsanız Ctrl + F5 tuşuna birlikte basın.
Resim(1)
Resim(2)
Resim(3)

Cpanele Giriş

Resim(1)

Web sitenizin server yöneticisi kısmına giriş için size bildireceğimiz giriş yolu, kullanıcı adı ve şifrelerle giriyorsunuz. Doğru bir şekilde girerseniz Resim1' deki ekran açılacaktır.

Cpanel Şifre Değiştirme

Resim(1)
Resim(2)

Cpanel şifrelerinizi değiştirmek için Cpanel ana sayfasında Preferences başlığı altındaki Change Password (Resim1) menüsünü tıklayın. Daha sonra ekrana (Resim2) eski şifreniz (old password) ve yeni vereceğiniz şifreyi (new password) yazıp "Change Your Password Now!" tıklayın.

Cpanelde E-mail Hesabı Oluşturma

Resim(1)
Resim(2)

Web adresinize e-mail hesabı oluşturmak için bize bildireceğimiz cpanel ulaşım yolu, kullanıcı adı ve şifresini girin. Cpanel anasayfanız ekranda çıkacaktır. Mail başlığı altında bulunan "E-mail Accounts" (Resim1) menüsünü tıklayın. Açılacak pencerede (Resim2) Add a New Email Account adı altına mail adını, şifresini ve ne kadar alan (MB) açılacağını kendiniz belirleyip Create tıklayın.

Cpanel' de Site İstatistik Veri İnceleme

Resim(1)
Resim(2)

Site istatistiklerinize aşağıdaki adımlarla ulaşabilirsiniz. İstatistik bilgileri olarak, aylara göre, hangi kelimelerle aratıldığı, hangi ülkelerden girildiği gibi verileri takip edebilirsiniz.

 • Size bildereceğimiz erişim yolu, kullanıcı adı ve şifrelerle cpanelinize girin.
 • Anasayfada Logs başlığı altında "Awstats" a tıklayın. (Resim1)
 • Ekrana sitenizin adı ve sağ yanında büyüteç (view) çıkacaktır(Resim2). Büyütece tıkladığınızda istatistik sayfası çıkacaktır.

Bilgisayara Mail Kurma

Bilgisayara Mail Kurma

Mail kurulumu dosyasını indirmek için tıklayınız.